Telefon

+38 063 468 0140

WhatsApp & Viber

+38 063 468 0140

E-Mail

ukrainetime50@gmail.com

Ofis

Kharkiv, Mironositskaya 92

Harkov Ulusal Teknik Üniversitesi

Sumi Devlet Üniversitesi

Sumy Devlet Üniversitesi (SSU) Ukrayna Kuzey-Doğu Sumy şehirde bulunmaktadır ve daha yüksek bir akreditasyon düzeyine sahip bir klasik tipte bölgenin önde gelen yüksek öğretim kurumudur. Sumy devlet tıp Üniversitesi, tarihi 1948 yılında eğitime başladı.

Bilişim,, uygulamalı matematik, mekanik, otomatik ve kontrol, elektronik, nano teknoloji, elektrik mühendisliği, enerji bilimi, makine mühendisliği, malzeme bilimi, kimyasal endüstri gibi çalışma alanları başta olmak üzere Sumy Devlet Üniversitesi (SSU), 40 alanda 60 özel bilgi ve 23 alanda, (bilgisayar bilimi konusunda eğitim yapar ,bilgisayar mühendislik, ekoloji, kalite, standardizasyon, belgelendirme, ekonomi ve iş, yönetim, tıp, hukuk, gazetecilik, çeviri vb)

16.000 den fazla öğrenci (aralarında Lisans, yüksek lisans veya doktora programların 13500 den fazla öğrencileri) farklı eğitim biçimleri, eğitim ve nitelikli düzeyde eğitim almakta.

Dünya çapında Webometrics Internet değerine göre Sumy Devlet Üniversitesi SSU, Ukrayna yüksek öğrenim kurumları arasında (Ocak 2013) 6. sırada yer aldı.

Aynı yıl yüksek öğretim kurumları (Ocak 2013), uluslararası katalog sıralamasında ICU (Uluslararası Üniversiteler) göre, Sumy Devlet Üniversitesi, Ukrayna yüksek öğrenim kurumları arasında 16. sırayı aldı.

Uluslararası faaliyetleri;

Sumy Devlet Üniversitesi Magna Charta Universitatum, Uluslararası Üniversiteler Birliği, Avrupa Üniversiteler Birliği, Avrasya Üniversiteler Birliği, Dünya Sağlık Örgütü ve diğer uluslar arası kuruluşların üyesidir.

ABD, Batı Avrupa, Avustralya, Afrika ve Asya’nın tüm bölgeleri de dahil olmak üzere 50’den fazla ülkeden gelen 1740 yabancı öğrenci, Sumy Devlet Üniversitesinde eğitim almakta.

Sumy Devlet Üniversitesi yayınevi, 10 farklı profesyonel alanda bilimsel dergilerde yayınlanan 70 kadar ders kitaplarına sahip olmakla birlikte, onaylı (Ukrayna Eğitim ve Bilim Bakanlığı), monografi, 800 bilimsel makale her yıl eğitim malzemeleri hakkında yayınları mevcut.

Temmuz 2012 yıkında Sumy Devlet Üniversitesi, en büyük soyut ve aktif veri tabanı Scopus’a göre dünya bilim dünyası tarafından Sumy Devlet Üniversitesi araştırmacıları tarafından yayınlanmış esere sahip ve bir dizi çalışma alanında, Ukrayna üniversiteleri arasında Ukrayna yüksek öğrenim sıralamasında 17.sıralamada yer aldı.

Devlet bütçesinden finanse edilen ve Ukrayna eğitim bilim fonu tarafından finanse edilen bilimsel çalışmalara sahip.Eğitim sürecinin kalitesi 1.100 kadar tam ve yarı zamanlı öğretmen ve yüzlerce fakülte personeli tarafından sağlanır.

Sumy Devlet Üniversitesi Fakülteler
Tıp Fakültesi
Diş hekimliği
Hukuk Fakültesi
Teknik sistemler fakültesi ve enerji tasarruflu teknolojileri
Elektronik ve Bilişim Bilimleri Fakültesi
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Yabancı Diller ve Sosyal İletişim Fakültesi
Uygulamalı Matematik
Elektrik Mühendisliği
Bilgisayar Teknolojileri
Nano Ve Mikro Sistemler
Endüstri Mühendisliği
Kimya Mühendisliği
Nükleer Mühendislik
Bilgisayar Bilimleri
Bilgisayar Bilimleri
Uluslararası Ekonomi
Finans
Bankacılık
İşletme
Uluslararası Ekonomi
Finans
Bankacılık
İşletme
Hukuk
Dil Bilimleri
Gazetecilik
Tıp
Tıp
Klinik Oryantasyon
Diş Hekimliliği

QS Dünya sıralamasında ilk #701-800 dedir

Harkov Ulusal Teknik Üniversite Hazırlık Fakülte Yüksek Lisans

Ailelerin gelir düzeyini göz önünde bulundurarak, öğrencilerimizin en uygun şartlarda Yurt dışında Üniversite Eğitimi alabilmeleri için tavsiyelerde bulunuruz...

Ukraine Schools

Ukrayna Üniversiteleri
Kharkiv, Mironositskaya 92
+38 063 468 0140
ukrainetime50@gmail.com

Neden Ukrayna ?

Ukrayna Üniversitelerinde okumak özellikle son yıllarda tercih edilen seçenekler arasındadır.

Ukrayna Üniversiteleri, Avrupa Birliği Üniversitelerince denk olarak kabul edilmektedir.

Copyright © Ukrayna Eğitim Danışmanlığı